Sort by

Daniel has logged 28 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Exterminate All the Brutes

Exterminate All the Brutes

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Line Goes Up - The Problem With NFTs

Line Goes Up - The Problem With NFTs

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Banking on Bitcoin

Banking on Bitcoin

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry