Daniel has logged 19 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Liz in September

Liz in September

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Longest Distance

The Longest Distance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry