Danielle has logged 332 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Sarah

Love Sarah

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Holiday Date

Holiday Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Claustrofobia

Claustrofobia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wave

The Wave

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Tree Lane

Christmas Tree Lane

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Family for Christmas

Family for Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Christmas Is Cancelled

Christmas Is Cancelled

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alles op Tafel

Alles op Tafel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Safer at Home

Safer at Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
K3: Dans van de Farao

K3: Dans van de Farao

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry