• The Royal Treatment

    ★★½

  • Borrego

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Brazen

    ★★★

  • The King's Daughter

    ★★★

  • The 355

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Mother/Android

    ★★★★

  • A California Christmas: City Lights

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Christmas Is Cancelled

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★★½

  • Mixtape

    ★★½

  • The Bitch Who Stole Christmas

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Boxing Day

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Father Christmas Is Back

    ★★★½

  • Dangerous

    ★★

  • Most Dangerous Game

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Alles op Tafel

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★★½

  • Liefde Zonder Grenzen

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Indringer

    ★★½

  • Verdwenen Dagen

    ★★

  • De Sterfshow

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Intrusion

    ★★½

  • Wolf

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★★½

  • My Son

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Prey

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • The Starling

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½