Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Filip

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Deep Water

    ½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Requin

    ½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Boxing Day

  • Freddie Mercury: The Final Act

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★