Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spaceman

Spaceman

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Coal

King Coal

2023
×
Edit this entry  
26
The Lost Honor of Katharina Blum

The Lost Honor of Katharina Blum

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scavengers

Scavengers

2016
×
Edit this entry  
20
Divided Heaven

Divided Heaven

1964
×
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
Read the review Edit this entry  
13
Mountain Talk

Mountain Talk

2004
×
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toxi

Toxi

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read other review Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Somewhere in Berlin

Somewhere in Berlin

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Argylle

Argylle

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Will You Look at Me

Will You Look at Me

2022
×
Edit this entry  
30
Oh Willy...

Oh Willy...

2012
×
Read other review Edit this entry  
30
M-G-M Jubilee Overture

M-G-M Jubilee Overture

1954
×
Edit this entry  
30
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Odd Man Out

Odd Man Out

1947
×
★★★★
Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Baby Mary

Baby Mary

2014
×
Edit this entry  
24
Nachts schlafen die Ratten

Nachts schlafen die Ratten

1988
×
Edit this entry  
23
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1987
×
Read the review Edit this entry  
23
Menagerie

Menagerie

2022
×
Edit this entry  
22
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goodbye Jerome!

Goodbye Jerome!

2022
×
Edit this entry  
19
Something to Remember

Something to Remember

2019
×
Edit this entry  
19
Public Service Announcement

Public Service Announcement

2014
×
Edit this entry  
18
Old Man

Old Man

2012
×
Edit this entry