Daniel has logged 36 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Crackerjack

Crackerjack

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Bad Eggs

Bad Eggs

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry