Sort by

Dan has logged 317 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Watch

The Watch

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry