Marvy Wright has logged 22 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry