• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Run Hide Fight

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★