Sort by

Daniel has logged 31 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Broken

Broken

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Time Share

Time Share

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry