Sort by
  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★½

  • Prey

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Firebird

    ★★

  • The Mauritanian

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Midway

    ★★½