Sort by

Prad Bitt has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Viva High School Musical: Mexico

Viva High School Musical: Mexico

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Transference

The Transference

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Double King

Double King

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I.T.

I.T.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Attack on Titan: The Roar of Awakening

Attack on Titan: The Roar of Awakening

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry