Sort by

Prad Bitt has logged 237 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Birdie

Birdie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Double King

Double King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rojo

Rojo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Mr Madila

Mr Madila

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Steps Above Heaven

Three Steps Above Heaven

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
9/11 Simulation in Roblox Environment

9/11 Simulation in Roblox Environment

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
#ALLMYMOVIES

#ALLMYMOVIES

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry