• Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Real Right Stuff

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Out

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • The Grass Is Always Greener On TV

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • My Comic Shop Country

    ★★★★

  • Hot Dog

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Stargirl

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Tesla

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★★

  • Myth: A Frozen Tale

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Star Wars: Galaxy's Edge - Adventure Awaits

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Western Stars

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Elephant in the Room

    ★★★

  • Drop

    ★★★½

  • Hair-Jitsu

    ★★★★

  • The Race

    ★★★½

  • Lazy Susan

    ★★★½

  • Fetch

    ★★★½

  • Zenith

    ★★★½

  • Downtown

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★