Sort by
  • Kimi

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Lorax

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • The Grey

    ★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★

  • Haywire

    ★★★★

  • Hugo

  • Tinker Tailor Soldier Spy

  • Drive

    ★★★★★

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★½

  • Limitless

    ★★★

  • True Grit

    ★★★★

  • Elite Squad: The Enemy Within

    ★★★★½

  • Senna

  • The Trip

    ★★★★½

  • Inception

  • The Dark Knight

  • Hunger

    ★★★★★

  • Sukiyaki Western Django

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • EuroTrip

    ★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Signs

    ★★★★½

  • Three to Tango

    ★★★★

  • The Matrix

  • Can't Hardly Wait

    ★★★★

  • Return of the Jedi