Wilson has logged 27 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Laughing Policeman

The Laughing Policeman

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wet Job

Wet Job

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Counterfeiter

The Counterfeiter

×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dementia

Dementia

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trouble in Mind

Trouble in Mind

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Radio On

Radio On

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry