• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Stanley Tucci: Searching for Italy

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Comey Rule

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Swamp

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Who Is America?

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Snowden

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★★

  • Grimsby

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • The Martian

  • Where to Invade Next

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Akame ga Kill!

    ★★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

  • The Avengers

    ★★★★

  • Project X

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • The Hangover Part II

  • Too Big to Fail

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Capitalism: A Love Story

    ★★★★

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Bowling for Columbine

    ★★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • Beverly Hills Cop

    ★★★★½