Sort by

Dan has logged 28 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry