Sort by

Dan_C has logged 194 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Are You Okay?

Are You Okay?

2021
×
★½
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
TRIGUN

TRIGUN

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gorillaz: Song Machine Live From Kong

Gorillaz: Song Machine Live From Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
When the Lights Lead, the Shadows Follow

When the Lights Lead, the Shadows Follow

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Pirates

Pirates

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Antim: The Final Truth

Antim: The Final Truth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bubble

Bubble

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Quiet Rise of Sol

The Quiet Rise of Sol

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry