Sort by

damosuzuki has logged 636 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The DVD

The DVD

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Piggy

Piggy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beeswax

Beeswax

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shaman

The Shaman

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stuck

Stuck

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
2 Bullet Solution

2 Bullet Solution

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Floreana

Floreana

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
1st Summoning

1st Summoning

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Creeper

Creeper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncle Kent

Uncle Kent

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Automat

The Automat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Speak Only Good of the Dead

Speak Only Good of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rotting of Casey Culpepper

The Rotting of Casey Culpepper

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kalley's Last Review

Kalley's Last Review

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Softness of Bodies

Softness of Bodies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Leerie

The Leerie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Devices Connected

Two Devices Connected

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chicks

Chicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killjoy Goes to Hell

Killjoy Goes to Hell

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Homebodies

Homebodies

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Unlucky Charms

Unlucky Charms

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Leash

Leash

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hangry

Hangry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Condemned

Condemned

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Practical Guide to a Spectacular Suicide

A Practical Guide to a Spectacular Suicide

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Requiem

Requiem

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Home God Remains

In Home God Remains

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paralysis

Paralysis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gator Green

Gator Green

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let Me Go (The Right Way)

Let Me Go (The Right Way)

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leopard Heels

Leopard Heels

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Close to the Bone

Close to the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What Happened Downstairs?

What Happened Downstairs?

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Atman

Atman

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Desolation

Desolation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry