Sort by

damosuzuki has logged 1,213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anti Matter

Anti Matter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Satan's Slave

Satan's Slave

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Infinity Chamber

Infinity Chamber

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Radius

Radius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luz: The Flower of Evil

Luz: The Flower of Evil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Schulz Saves America

Schulz Saves America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Track 29

Track 29

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thinner

Thinner

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disconnected

Disconnected

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry