Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★½
Edit this entry  
13
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
½
Edit this entry  
28
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cobweb

Cobweb

2023
×
Edit this entry  
19
Malum

Malum

2023
×
½
Edit this entry  
18
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Edit this entry  
07
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Edit this entry  
26
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Long Way to Come Home

A Long Way to Come Home

2023
×
Edit this entry  
12
One Day We'll Talk About Today

One Day We'll Talk About Today

2020
×
Edit this entry  
05
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
Edit this entry  
05
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Visitor

The Visitor

2022
×
Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Edit this entry  
29
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry