• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

    ½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unsettling Scenes

  • I Know This Much Is True

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½