Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
First Light

First Light

2020
×
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetris

Tetris

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
EO

EO

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Living

Living

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Variety

Variety

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edward II

Edward II

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry