Sort by

Damian has logged 30 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★½
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★
Edit this entry