Sort by
  • The Killer

    ★★★½

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★½

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Asteroid City

    ★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • The Covenant

    ★½

  • BEEF

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Reality

    ★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Fair Play

    ★★★½

  • Missing

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Emily

    ★★★

  • The Woman King

    ★★½

  • Blonde

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Master Gardener

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Black Bird

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½