Sort by

Adam has logged 24 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chips (Cara Hebat Ikut Penanggulangan Sosial)

Chips (Cara Hebat Ikut Penanggulangan Sosial)

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Santet

Santet

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pictured

Pictured

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Panggil Namaku Tiga Kali

Panggil Namaku Tiga Kali

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Anak Setan

Anak Setan

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Pintar Pintar Bodoh

Pintar Pintar Bodoh

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Billionaire

The Billionaire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry