• Unhuman

    ★½

  • Ngeri-Ngeri Sedap

    ★★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Interceptor

    ★★½

  • The Doll 3

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

    ★★★★

  • The Roundup

    ★★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Our Father

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • KKN di Desa Penari

    ★★★½

  • Kuntilanak 3

    ★★

  • Gara-Gara Warisan

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • Our Blues

    ★★★★½

  • Tomorrow

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Blueming

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★½

  • Jakarta, City of Dreamers

    ★★★½

  • Umma

    ★★

  • Deep Water

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Business Proposal

    ★★★

  • Juvenile Justice

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Semantic Error

    ★★★★

  • Forecasting Love and Weather

    ★★½

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Kissable Lips

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Ben & Jody

    ★★★½

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Dear Nathan: Thank You Salma

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Policeman's Lineage

    ★★½

  • Makmum 2

    ★½

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • Teka-Teki Tika

    ★★

  • Bad and Crazy

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • 4 Kings

    ★★★½

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • The Whole Truth

    ½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★½

  • Happiness

    ★★★★

  • Red Notice

  • Bad Buddy

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★

  • My Name

    ★★★½