Sort by

janet ✰ has logged 133 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La presidenta municipal

La presidenta municipal

1975
×
★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Swift: Speak Now

Taylor Swift: Speak Now

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snowbound for Christmas

Snowbound for Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry