daleshlamo has logged 651 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
Edit this entry  
26
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Celestial Being

Celestial Being

×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Animal House

Animal House

1978
×
★★★
Edit this entry  
24
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aliens

Aliens

1986
×
Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Kids

Kids

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry