Sort by

Dale has logged 42 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Steel Helmet

The Steel Helmet

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kuffs

Kuffs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ride the Wild Surf

Ride the Wild Surf

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Baron of Arizona

The Baron of Arizona

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shaggy D.A.

The Shaggy D.A.

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hancock

Hancock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shaggy Dog

The Shaggy Dog

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Starman

Starman

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hero

Hero

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry