Sort by

Dale has logged 476 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Flipper

Flipper

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dancing Lady

Dancing Lady

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Almost an Angel

Almost an Angel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Strange Cargo

Strange Cargo

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Who and the Daleks

Dr. Who and the Daleks

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry