Sort by

Dakota Joaquin has logged 19 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dual

Dual

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Day Shift

Day Shift

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
We Met in Virtual Reality

We Met in Virtual Reality

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry