Sort by

Dakota Joaquin has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wolf

Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Embers

Embers

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry