Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Ghosted

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★½

  • On a Wing and a Prayer

    ★★★★

  • Air

    ★★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Missing

    ★★★★½

  • Dog Gone

    ★★★★

  • Plane

    ★★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★★★½

  • Haul Out the Holly

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★½

  • Disenchanted

    ★★★½

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★★

  • Till

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Devotion

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Beast

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Princess

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★★★½

  • Father of the Bride

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Candy

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Thing About Pam

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½