Sort by

wardah has logged 25 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Machinist

The Machinist

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Status Update

Status Update

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry