Sort by

wardah has logged 161 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Burnt

Burnt

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Cargo

Cargo

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dog Days

Dog Days

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry