• Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Card Counter

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Black Widow

  • Loki

  • Wrath of Man

  • Major Grom: Plague Doctor

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • The Little Things

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Secret Garden

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Minamata

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Lev Yashin. The Dream Goalkeeper

    ★★★★★

  • Furtive

  • The Irishman

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Notre Dame

    ½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★½