• Black Widow

    ★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Tokyo Revengers

    ★★★★★

  • The Promised Neverland

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Work It

    ★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Waiting

    ★★★★★

  • Seven Days War

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Given

    ★★★½

  • Anna

    ★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Day After Valentine's

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Angels of Death

    ★★★

  • Banana Fish

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Midnight Sun

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Attack on Titan: The Roar of Awakening

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Baby Driver

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Orange

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Allegiant

    ★½

  • Deadpool

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • The 5th Wave

    ★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Attack on Titan: Wings of Freedom

  • Avengers: Age of Ultron

  • Insurgent

    ★★

  • Focus

    ★★★

  • Attack on Titan: No Regrets

  • Love, Rosie

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • If I Stay

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★

  • Carrie

    ★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★