Sort by

san has logged 300 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Beyond

Beyond

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
World Record

World Record

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
Program

Program

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Faust

Faust

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back Alley Oproar

Back Alley Oproar

1948
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Foghorn Leghorn

The Foghorn Leghorn

1948
×
★★½
Edit this entry  
21
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tweetie Pie

Tweetie Pie

1947
×
★★★
Edit this entry  
21
Zipping Along

Zipping Along

1953
×
★★½
Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rabbit Fire

Rabbit Fire

1951
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry