• The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Bull

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • 3 from Hell

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Watership Down

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Who Is America?

    ★★★★½

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★★½

  • Possum

    ★★★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Sara Pascoe vs Monogamy

    ★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½