dadvidfincher has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gabriel

Gabriel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
While We're Young

While We're Young

2014
×
Edit this entry  
25
The Kid

The Kid

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Violent Separation

A Violent Separation

2019
×
Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Some Voices

Some Voices

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
13
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
12
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry