Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mammal

Mammal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Man and a Woman

A Man and a Woman

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cymbeline

Cymbeline

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Edit this entry  
19
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Edit this entry  
16
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
03
Stuart: A Life Backwards

Stuart: A Life Backwards

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crashing

Crashing

2016
×
Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Edit this entry  
29
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Surge

Surge

2020
×
Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
09
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry