Sort by

jo has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Edit this entry  
20
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Edit this entry  
18
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Deep

Deep

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hello Mother

Hello Mother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry