Sort by

jo has logged 23 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Con Is On

The Con Is On

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry