Sort by

jo has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jolene

Jolene

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Feels

The Feels

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol Support Group

Carol Support Group

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Con Is On

The Con Is On

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry