Sort by
  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Get Out

    ★★★½

  • Arrival

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Mad Max: Fury Road

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Django Unchained

  • The Avengers

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Band of Brothers

    ★★★★½

  • Osmosis Jones

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • The Matrix

  • The Truman Show

  • Jingle All the Way

    ★★★★

  • Se7en

  • The Shawshank Redemption

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

  • Awakenings

    ★★★★★

  • Back to the Future

  • The Shining

    ★★★½

  • Star Wars

  • The Godfather