Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Eight Mountains

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • F.C. De Kampioenen Kerstspecial

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Meander

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • Gyre

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Tent

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½