Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Prey

    ★★

  • One Piece Film Red

    ★★

  • Nope

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★½

  • The Old Guard

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • I See You

    ★★★